null

SISTERS STRONGER TOGETHER x NIE RAKOVINE

Zverejnila Silvia Winkler, 26.09.23

Unikátna športová kolekcia na podporu ženského zdravia a boja proti rakovine


Keď sme ako sestry začali pracovať na našom srdcovom projekte SISTERS, tak sme vedeli, že chceme priniesť na trh niečo výnimočné, kvalitné a s čím by sme boli samé spokojné. Tiež sme vedeli, že by sme do budúcna chceli byť súčasťou dobročinnosti, chceli sme byť súčasťou niečoho väčšieho, čo by malo dušu aj myšlienku a jednoducho “ give back”. Splnilo sa nám to, keď nás oslovila pacientska organizácia NIE RAKOVINE.

Téma blízka srdcu

Pre mňa je táto téma blízka srdcu, keďže pred pár rokmi som stratila najlepšiu kamarátku tejto chorobe. Zmysel pre humor a energia ju neopustili až do konca a na svoje deti by mohla byť veľmi hrdá, sú jej obrazom v láskavej povahe, zase humoru a energii. Život je rozmanitý v škále emocií, farieb, výšin aj údolí. Vieme, že plynie ďaľej a vieme a sme vďačné za to, že máme v našej rodine, medzi blízkymi kamarátkami a v okolí veľa žien, ktoré sú dnes zdravé. Preto sme sa pustili do fundraisingového projektu a veríme, že spája túžbu pomôcť a chuť žiť a hýbať sa. Hovorí nielen o dôležitosti prevencie, ale aj o ženskej energii a vzájomnej podpore. Spolu sme totiž nezastaviteľné a môžeme povedať NIE rakovine, ale aj ÁNO šťastiu, láske, zážitkom, výzvam.

Výnimočná kolekcia  STRONGER TOGETHER

Vidíme to tak, že výnimočné ženy ( mimochodom, všetky sme výnimočné, aby sme nezabudli, to sa stáva, že zabúdame…:) prinášajú výnimočné spojenia: naša športová značka SISTERS a pacientska organizácia NIE RAKOVINE spolu predstavujeme unikátnu kolekciu na podporu ženského zdravia. Veríme, že kým máme jedna druhú, podržíme sa ako sestry a nič nás len tak nezlomí. Boli sme veľmi poctené touto výzvou a okamžite sme sa kreatívne zhostili originálneho dizajnu, ktorý je symbolom celej kolekcie. Chceme, aby naše športové oblečenie predstavovalo všetko, o čo sa ako moderné ženy usilujeme. Aby každá z nás mohla byť sama sebou, užívať si život naplno a objavovať svoj potenciál - bez ohľadu na to, kto je, odkiaľ pochádza, alebo ako vyzerá. Aj my totiž veríme vo výnimočnosť nás, žien, a v to, že spoločne sme silnejšie - STRONGER TOGETHER.

O kolekcii STRONGER TOGETHER

Kolekcia vznikla spojením dvoch farieb: ružovej, ktorá je symbolom prevencie rakoviny prsníka a tyrkysovej, ktorá sprevádza prevenciu krčka maternice. Tvorí ju päť produktov: legíny, cyklistické šortky, crop top, športová podprsenka a čelenka. 

Výťažok z predaja kolekcie sa použije na podporupacientskych poradní NIE RAKOVINE, kde vyliečené pacientky poskytujú pomoc ďalším pacientkám, ktoré momentálne bojujú s onkologickou diagnózou. Pacientska organizácia funguje v piatich slovenských mestách a sú jediní svojho druhu. Poskytujú nielen osobnú podporu, ale aj telefonickú či online pomoc, pretože pacient pacientovi najlepšie rozumie. “Pomáhame ženám v ťažkých chvíľach, kedy musia prejsť neľahkú cestu pacienta, zorientovať sa v systéme,“ hovorí prezidentka NIE RAKOVINE, Jana Pifflová Španková.

Oblečenie je kvalitné, funkčné, štýlové a zároveň šetrné k životnému prostrediu. Žiadne pochybné látky z Číny, vieme predsa, aké toxíny často obsahujú, a môžu sa dostať cez pokožku do nášho tela. Všetky modely sú vyrobené z talianskych recyklovaných a udržateľných materiálov a šité výhradne u nás na Slovensku.

Symbolika

SISTERS STRONGER TOGETHER symbolizuje aj význam pohybu pre zdravie, silu športu a relaxu, ako veľmi dôležitej prevencie rakoviny. Láska k pohybu je predsa láska k životu a svojmu telu! Kúpou tejto kolekcie vyjadrujú zdravé ženy solidaritu s tými, ktoré ochoreli, veď nikdy nemôžeme vedieť, kedy budeme potrebovať pomoc my. Kampaň podporujú finalistky MISS Slovensko, známe športovkyne, Tina Turnerová, Lucia Medeková, šprintérka Iveta Putalová, Alexandra Longová, olympionička v lukostreľbe, Ivana Horná, majsterka sveta v silovom trojboji, a ďalšie fittnesky, plavkyne, futbalistky, volejbalistky, crossfiťáčky, a atlétky.

Sme radi, že sa kolekcia predstavila aj na tohto ročnom DM Run, kde nechýbali fantastické bežkyne, ktoré napriek upršanému počasiu vydali zo seba kopec pozitívnej energie a radosti na podporu onkologických pacientiek a vytvorili skvelú atmosféru. Ženské zdravie je síce krehké, ale spoločne máme veľa sily.