null

​Prečo je v zime najlepšou voľbou termo?

Zverejnila Silvia Winkler, 20.01.23

Prečo je v zime najlepšou voľbou termo?

Hneď pri zrode našej značky Sisters sme sa rozhodli, že určite zaradíme do nášho sortimentu termoverziu legín. Vedeli sme presne prečo: termolegíny sú pohodlné a praktické, kto ich ešte nemá kúpené, ani nevie, o čo prichádza. Vždy sú záchranou pri uponáhľaných ránach, keď chystáme deťom desiate a len tak tak to stíhame do školy, keď potrebujeme vybehnúť do obchodu, lebo niečo chýba pri príprave večere, alebo keď sa chceme ísť s kamoškami prejsť a prípadne si sadnúť niekam na varené vínko alebo kávu. Pred tým, než som termolegíny objavila, bola som každú jeseň a zimu nababušená ako cibuľa. Vrstvila som pančušky, pančuchy, rifle a tepláky, že som si ledva čupla, či sadla...:) Vrstvenie totiž vždy pridalo aj na objeme a nepohodlí. Teraz som nielen v teple, ale aj v pohodlí, v pohybe :) a treba spomenúť fakt, že aj výzor nie je zanedbaný. Termolegíny pôsobia štíhlo a či už mám na sebe jedny z našich nápadných vzorových kúskov, alebo ľahko kombinovateľnú elegantnú jednofarebnú variantu, vždy vyzerajú skvele. Samozrejme nemusím spomínať, že čierne termolegíny sú k nezaplateniu. Vždy v nich vyzerám štíhlo, elegantne, perfektne ladia k všetkému.


Udržateľnosť a kvalita

Materiál, ktorý na termolegíny používame, je 86% recyklovaný polyester a 14% recyklovaný elastán. Legíny sú samozrejme šité u nás doma na Slovensku. Látka je elastická, antibakteriálna a termoinsulated, čiže počesaná hrejivým flísom a výborne sa prispôsobí telu. Výhodou prémiovej talianskej látky, z ktorej šijeme je, že je recyklovaná a " piling resistant", čo znamená, že pri praní nevypúšťa mikroplasty do vody a je teda veľmi šetrná k prírode a aj k nám ľuďom :) Navyše je aj mäkučká a poddajná, z vonkajšej strany hladká, takže sa veľmi príjemne nosí a má veľmi jemný lesk. Všetky legíny sú šité s vysokým pásom a sú obohatené o reflexný prvok na driekovej časti. Vysoký pás je na termolegínach výborný nielen pre pohodlie, ale aj pre ochranu našich " krížov" v nepriaznivejšom počasí.


Aj odborníci na módu a štýl majú radi termo.

Ja osobne mám rada termolegíny na bežky, beh, prechádzku či nordic walking, ale sú super, ako som už spomínala, aj pri ranných zhonoch do školy či škôlky, alebo len tak do mesta, lesa, parku, či záhrady. Dajú sa skombinovať štýlovo s bundou, kabátom a čižmami, alebo so športovou vestou a outdoor obuvou. Túto sezónu na našu termokolekciu nedala dopustiť žena, ktorú si so sestrou veľmi vážime, obdivujeme jej štýl, cit pre módu a mestskú eleganciu, jednoducho je skvelá: Mirka Dobiš, profesionálne meno Fashion Spy. Jej priazeň nám spravila nesmiernu radosť a pocit, že to, do čoho sme sa pred dvomi rokmi pustili, robíme asi aj celkom fajn. :) Hlavne sme si dovolili sa navzájom pochváliť (rozumej - ja sestru a sestra mňa a takto veľmi ľahko bola pochválená skoro celá naša firma :)), keď sme videli Mirku v našom termo oblečení, vyzerala totiž naozaj skvele. Takže slečny, ženy a dámy, či už patríte medzi odvážlivcov, čo radi experimentujú s farbami, alebo sa radšej držíte elegantnej klasiky, termolegíny sú pre obe skupiny výhrou. Ľahko doladíte k oblečeniu jednofarebné termolegíny a naopak farebné, či vzorové termolegíny oživia váš "look", najmä keď si oblečiete tmavú bundu a tmavú obuv.


Rozšírený termo sortiment Sisters

Nie je fér sa sústrediť v tomto malom článku len na termolegíny, keďže rovnako dôležité sú aj termobundičky a termočelenky, ktoré sme predstavili v tohtoročnej kolekcii jedeň/zima 2022/2023. Strih termobundičiek sme dlho analyzovali. Cieľom bolo, aby boli teplé, funkčné, praktické, ale aj aby pekne formovali postavu. Ďalšie kritériá, ktoré sme chceli, aby naše mikiny/bundy spĺňali bolo, aby mali vrecká, aby pri športe perfektne sadla kapucňa na uši aj čelo a zips zpredu dokázal chrániť naš krk, aby nám pri behu/bežkovaní či inej podobnej aktivite nepodfukovalo kapucňu, ale ani na kríže, takže bundička je v zadnom dieli dostatočne dlhá a lemovka drží okraj na mieste. Predstavili sme tri druhy termobundičiek a to čiernu klasiku, ktorú sme oživili o antracitové akcenty na rukávoch a vo vnútri kapucne. Výborne ladí takmer so všetkým, ale antracitová farba použitá na akcentoch sa presne nachádza v termolegínach brave grey. Druhá varianta bola kombinácia našej klasickej brave - leo potlače, ktorá sa nachádza hlavne na vrchnej časti bundy. V oblasti drieku je bundička čierna, čím sa zužuje pás a vďaka tmavému predelu sa ľahšie kombinuje s Brave termolegínami. Ako poslednú variantu pre kolekciu termo bundičiek sme zvolili náš v lete veľmi obľúbený vzor flowerpower, kombinácia kvetov, pop artu a teplých odtieňov červenej, oranžovej a ružovej. Vzor aj farby sú výrazné až ohnivé a v kontraste s bielym svahom pôsobia skvele. Leo print aj flowerpower potlače pekne oživia tvár, keď už nám pomaly vyprcháva zdravý bronz leta.

Termočelenky nesmú chýbať

Ďalší artikel, ktorý sme predstavili túto zimu, boli termočelenky. Sú nielen výborným darčekom na Vianoce či perfektná bodka k doladeniu konečného "termo" vzhľadu, ale sú teplé, praktické a príjemne sa nosia. Sme rady, že sa tešili veľkej obľube hneď od začiatku a určite plánujeme s nimi pokračovať aj ďalšiu zimnú sezónu. Veľa energie išlo do zrodu našej rozšírenej termokolekcie a z výsledku sa tešíme. Napriek veľkej spokojnosti vieme, čo budeme vylepšovať v sezóne jeseň/zima 2023/2024 a tým, ktoré si tento rok nevybrali, verím, že ponúkneme to, čo hľadali. Budeme sa tešiť, ak aj vy objavíte výhody termolegín, termobundičiek a termočeleniek. My už vieme, že termokolekcia nikdy nesklame a je popri otužovaní, zázvorovom čaji, alebo varenom víne jedným z najlepších parťákov počas chladnejších dní.