null

Ako si vybrať správne legíny

Zverejnila Silvia Winkler, 21.11.22

Ako si vybrať správne legíny

Otázka znie jednoducho, ale vieme sa na ňu pozrieť z viacerých uhlov a to je cieľom tohto článku/ blogu. Pri výbere legín môže zákazníčka zvažovať nasledujúce: strih, materiál, vzor, farebnosť, štýl, pôvod výroby, kvalitu, udržateľnosť, aktivita na ktorú sú legíny určené, cenu, balenie a iné. Takže taká jednoduchá vec ako kúpa legín môže nakoniec byť celkom zaujímavá cesta, kde zistíme, čo je pre nás dôležité.

Keďže vieme, že pri výbere legín aj naše zákazníčky zvažujú aspoň niektoré z horeuvedených kritérií, rozhodli sme sa predstaviť legíny Sisters tak, aby bola voľba pre ne jednoduchšia.

Legíny s vysokým pásom a sťahujúcim efektom

Keď by sme sa pozreli na strih, tak Sisters legíny sú legíny s vysokým pásom a sú dostatočne dlhé. Pás je dvojmo šitý, preto krásne ľahne v oblasti bruška, kde pôsobí ako sťahujúci, ale netlačí. Vo vnútornej strane pása je vrecko. Na driekovej časti legín je reflexný prvok, spolu so symbolickým S, pre Sisters. Strihy sme vyvinuli tak, aby perfektne “sadli”. Vďaka kvalitným látkam, ktoré používame, vieme že legíny ušité podľa našich strihov zostanú v pôvodnom tvare aj po dlhšom nosení. Máme veľkosti od XS po L, kde L je naozaj pohodlné L-ko :). Naše legíny obopínajú ženské krivky, sú pohodlné, krásne tvarujú postavu, nepresvitavé a jemné na dotyk.Kvalitný materiál je u nás „must have“

Materiály ktoré používame sú vysoko kvalitné, certifikované látky na športové účely. Navyše sú recyklované a udržateľné. Veľmi sú momentálne populárne Lelosi legíny, ktoré však majú pôvod výroby Čínu. Viaceré značky píšu namiesto Made in China, Made in PRC - Peoples Republic of China. Lelosi materiál je síce jemný, ale nie sú to látky s nasledujúcimi certifikátmi kvality a udržateľnosti: (certifikáty) Naša vysoká kvalita materiálov, šitia a strihov je mierená na náročné zákazníčky, vďaka ktorým je latka vysoká a nás posúvajú ako výrobcov vpred.

Fashion Revolution

Vyššie sme už spomenuli pôvod, alebo krajinu výroby. Sisters vyrába legíny na Slovensku, čím prispievame k transparentnosti a férovým podmienkam, ako aj podpore našej domácej ekonomiky. Sme súčasťou Fashion revolution, kto by sa chcel dozvedieť viac: https://www.fashionrevolution.org/. V skratke sa jedná o hnutie, ktoré vzniklo na základe tragédie vo fabrike na výrobu oblečenia, kde zahynulo vyše tisíc ľudí. Cieľom Fashion revolution je morálnejší a transparentnejší módny priemysel. Cieľom je, aby zákazník reálne vedel, kto a kde mu vyrobil oblečenie. Takáto informovanosť prispieva k tomu, aby zákaznik, zákazníčka urobili rozhodnutie, aké chú spraviť. Veľa ľudí by si oblečenie nekúpilo, keby reálne vedelo v akých podmienkach sa vyrába.

Stále stretávame viac a viac uvedomelých zákazníčiek, ktorým záleží na kvalite, pôvode výrobku a udržateľnosti, čo nás nesmierne teší. Rovnako si však uvedomujeme, že je úplne prirodzené, že legíny musia zákazníčky osloviť v prvom rade esteticky. Musia im “padnúť do oka” Preto veľmi veľký dôraz kladieme na vzory, farby a inšpirácie kolekcií. Snažíme sa ponúkať originálne modely, ktoré zaujmú, v ktorých sa zákazníčky budú cítiť úžasne, krásne, žensky a sebavedomo. Naše ručne kreslené motívy vždy krásne tvarujú postavu. Uvedomujeme si, že sme ako ženy rôzne, respektíve aj jedna žena chce mať rôznorodý šatník a obliecť sa podľa nálady či príležitosti. Preto máme širokú škálu kolekcií. Od organických vzorov inšpirovaných prírodou až po grafickejšie typy legín. Samozrejme nemôže chýbať ani absolútna klasika v podobe našich legín Alfa, čiže čierne legíny. Tie sú v kontraste napríklad so šortkami Amai, ktoré sú inšpirované Afrikou a sú v nich použité vzory inšpirované faunou a zemité farby tohoto krásneho kontinentu. Alebo aj kolekcie Flower power, kde sú kvety použité v štýle pop art a teplé výrazné farby žiaria energiou.

Takisto každá kolekcia nesie nejaké motto, či myšlienku. Napríklad You shine sister, Your life is your canvas, Brave, Beautifull, aby nám daná kolekcia prirástla k srdcu aj jej inšpiráciou či myšlienkou.

Estetické eko balenie

Zákazníčky si legíny vyberajú aj podľa toho na čo ich plánujú použiť. Naše legíny sú, ako sme už spomínali vyrobené z certifikovaných športových materiálov, čiže sú ideálne na šport, či už vo vnútri, alebo vonku, rovnako aj do lesa, ci turistiku. Kedže samé vieme, že si veľmi rady oblečieme legíny aj na bežné nosenie, naschvál sme tvorili modely, vzory, v ktorých si môže zákazníčka kľudne sadnúť na kávu, ísť si vybaviť každodenné povinnosti či zacvičiť.

Ďalšie kritérium môže byť balenie. My balíme naše výrobky do papierového obalu, ktorý môže zákazníčka zrecyklovať, alebo do kompostovateľných sáčkou s recyklovaným zipsom. Aj keď je sáčok bio-degradable, dá sa použiť aj po rozbalení legín ďalej, napríklad na kozmetiku, plavky atd. Veríme, že rovnako ako konečný produkt aj balenie má veľký dopad na prírodu a ľudí a preto sme ho tiež opatrne vyberali, aby spĺňal naše udržateľné kritériá.

Samozrejme, že dôležitá je aj cena. Naša cena je veľmi dostupná, hlavne keď by sa zohľadňovala kvalita, ktorá je naozaj vysoká, máme lokálne šité výrobky a talianske prémiové certifikované látky. Držíme ceny vo veľmi prijateľnej úrovni a snažíme sa nezdražovať. Zákazníčky sa k nám radi vrátia a kúpia si daľšie modely, lebo sú všeobecne spokojné.